Rádi Vám poradíme: 604 130 991

Průběh připojení

PŘIPOJEN.CZ - Zavoláme Vám Zavoláme Vám

U připojení internetu AiRMAX a AC nejprve si s Vámi dohodneme schůzku u Vás doma. Na místě provedeme bezplatně proměření kvality signálu a zjistíme, jak Vás můžeme připojit. Schůzka většinou trvá přibližně 30 minut a budeme při ní potřebovat umožnit přístup na střechu, balkón, půdu apd., abychom určili nejlepší místo pro umístění přijímacího zařízení. Následně Vám technik doporučí nejvhodnější konfiguraci pro Vaše připojení a domluví s Vámi termín instalace dle Vašich časových možností, případně Vám připojení k internetu rovnou nainstaluje. Jestli chcete již nyní orientačně vědět, zda je připojení ve Vaší lokalitě možné, podívejte se
na místa kde Vás můžeme připojit k internetu.

PŘIPOJEN.CZ - Připojíme Vás k internetu Připojíme vás

Začneme tím, že připravíme vše potřebné, aby mohl být Váš počítač připojen k internetu, sledovat chytrou televizi nebo abyste mohli telefonovat přes internet.
Celá instalace trvá přibližně 2 hodiny. Budeme od Vás potřebovat přístup na střechu, balkón nebo půdu, abychom zajistili dobré předpoklady pro Vaše připojení k internetu. Zařízení ve většině případů montujeme na stožár nebo držák. Pokud jej nemáte, rádi ho zajistíme a namontujeme.
Od přijímacího zařízení na střeše (balkoně nebo půdě) připojíme kabel k Vašemu počítači nebo domácímu wifi vysílači.Vzhledem k tomu, že napájení a datový přenos jsou zajištěny jedním kabelem (PoE - Power over Ethernet), není nutné umístit přijímací zařízení poblíž zdroje elektrické energie.
V současnosti je zákazníky preferována varianta s realizací místní (domácí) bezdrátové sítě, kde v rámci bytu umisťujeme vysílací WiFi router, na který je možné prostřednictvím zabezpečené 2,4 GHz (dle požadavku i 5 GHz) sítě připojovat kompatibilní zařízení jako je notebook, mobilní telefon, tablet aj. Telefonní linka ani jiné další zařízení není pro zavedení naší služby potřeba.

Součástí ceny nabízeného instalačního balíčku je :

  • přijímací jednotka s 16 - 25dB anténou
  • počítačový venkovní FTP kabel 5 m (lze prodloužit)
  • doprava a instalace naším technikem
  • zabezpečení Vašeho počítače proti virům.

Po úspěšném nastavení a připojení k internetu je třeba uzavřít a podepsat uživatelskou smlouvu, kterou jako vzor naleznete na našich stránkách v sekci Dokumenty. Tento akt s Vámi vyřeší technik přímo v místě připojení po provedené instalaci. Následně je služba ihned spuštěna a předvedena.

Pokud nemáte stožár na který by se dala uchytit anténa, technik na místě navrhne způsob nejvhodnějšího uchycení (držák na komín, stožár, výložník pod tašku apod.).
Tento způsob uchycení není součásti instalačního balíčku.

 Staráme se o vás

Po připojení dohlížíme, aby Vám internet v pořádku fungoval a mohli jste sledovat televizi nebo telefonovat.
Pravidelně kontrolujeme kvalitu a rychlost připojení k internetu.
Pro více informací jsme pro Vás připravili odpovědi na nejčastější dotazy.
Nenašli jste odpověď kterou jste hledali? Nevadí, ozvěte se nám na naši zákaznickou linku.

Objednat službu

Připojení k internetu od nás můžete získat v těchto místech:
Nelahozeves, Hleďsebe, Podhořany, Lešany, Staré Ouholice, Nové Ouholice, Veltrusy, Kozomín, Postřižín, Kralupy nad Vltavou - Minice, Mikovice, Libiš, Kostelec nad Labem, Jiřice, Čakovičky, Záryby, Mratín, Nová Ves, Zlonín, Sluhy, Polerady, Měšice, Hovorčovice, Všetaty, Přívory, Tišice a přilehlé okolí